Lasīšanai: 1 minūte

Atvaļinājuma kompensāciju izmaksā proporcionāli nostrādātajam

J
jautā:
21. jūnijā, 2018
Martins

Sveiki! Vēlējos noskaidrot par neizņemtā atvaļinājuma dienu kompensāciju, kas man ir jāsaņem pēc atlūguma iesniegšanas. Esmu nostrādājis uzņēmumā 2,5 gadus, tagad esmu uzrakstījis atlūgumu, nosakot pēdējo darba dienu 30.06.2018. Šobrīd man ir 26 atvaļinājuma dienas – 20 dienas par 2018. gadu, bet 6 pārnāca no iepriekšējā gada kā neizņemtas. Par cik dienām man izmaksās kompensāciju? Par 26 vai 16, jo nenostrādāju otro pusgadu?

A
atbild:
21. jūnijā, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba attiecību izbeigšanas gadījumā atbilstoši Darba likuma 149. panta piektajai daļai darba devēja pienākums ir izmaksāt neizmantotā atvaļinājuma kompensāciju par faktiski nostrādāto periodu, par kuru darbinieks nav izmantojis ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu.

Tas nozīmē, ka kompensāciju Jums izmaksās, ņemot vērā Jūsu reāli nostrādāto laiku, nevis par visu darba gadu, ja tas vēl nav nostrādāts.