Ja nav izpildīti būvniecības darbi

J
jautā:
20. jūnijā, 2018
Lāsma

Divas fiziskas personas savā starpā noslēgušas līgumu par būvniecības darbu veikšanu. Būvnieks attiecībā pret pasūtītāju savas saistības nav izpildījis ne noteiktajā apmērā, ne termiņā (darbu izpildes laikā pazudis un nav atsācis darbus). Ir abpusēji parakstīts līgums un līguma pielikums – tāme ar darbu sarakstu un izcenojumu, kā arī dokuments ar būvnieka parakstiem pret katru saņemto naudas summu. Kādas secīgas darbības būtu jāveic, lai vērstu zaudējumu piedziņu no būvnieka par neizpildītajiem darbiem un avansā samaksāto naudu?

A
atbild:
27. jūnijā, 2018
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jānis Muižnieks, zvērināts advokāts

Secīgas darbības nodarīto zaudējumu piedziņai būtu sekojošas:

Pirmkārt, būtu jāmēģina, ja tas ir iespējams, vienoties ar personu, kura nav izpildījusi savas saistības, zaudējumu labprātīgi atlīdzināt.

Ja šādas vienošanās panākšana nav iespējama, tad par zaudējumu piedziņu pret vainīgo personu ir jāvēršas tiesā (jāceļ prasība tiesā).

Prasības celšanas tiesā kārtību un noteikumus nosaka Civilprocesa likums.