Lasīšanai: 1 minūte

Donora atpūtas dienu uzteikuma gadījumā nekompensē

J
jautā:
19. jūnijā, 2018
Vitalijs

Labdien! Man ir tāds jautājums: ja es nododu asinis, man pienākas papildus apmaksāta brīvdiena. Bet, ja es to neizmantoju un aizgāju prom no uzņēmuma, vai tā diena būs apmaksāta kopā ar neizmantoto atvaļinājumu vai nebūs? Paldies!

A
atbild:
17. jūlijā, 2018
Valsts darba inspekcija
Zaiga Strode, Darba tiesību nodaļas vadošā juriskonsulte

Darba likums neparedz darba devēja pienākumu, izbeidzot darba tiesiskās atlīdzības ar darbinieku, izmaksāt atlīdzību par neizmantoto apmaksāto atpūtas dienu, kura darbiniekam pienākas pēc asins vai asins komponentu nodošanas ārstniecības iestādē saskaņā ar Darba likuma 74. panta sesto daļu.