Lasīšanai: 1 minūte

Bezalgas atvaļinājumu var prasīt

J
jautā:
19. jūnijā, 2018
Linda

Labdien! Strādāju Ieslodzījuma vietu pārvaldē kā amatpersona. Vai drīkstu lūgt vadībai neapmaksātu atvaļinājumu? Ja likums to atļauj, tad cik dienas drīkst prasīt?

A
atbild:
28. jūnijā, 2018
Valsts kanceleja
Ineta Artemjeva, Valsts pārvaldes politikas departamenta Valsts pārvaldes cilvēkresursu nodaļas konsultante

Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma (turpmāk – Atlīdzības likums) 43. pants paredz iespēju amatpersonai (darbiniekam) piešķirt atvaļinājumu bez darba samaksas saglabāšanas. Atlīdzības likums neierobežo atvaļinājuma bez darba samaksas saglabāšanas piešķiramo dienu skaitu; to skaits ir nosakāms, darba ņēmējam vienojoties ar darba devēju.

Vienlaikus jāņem vērā, ka šāda atvaļinājuma piešķiršanai nav obligāts raksturs, tādēļ darba devējs primāri pirms šāda atvaļinājuma piešķiršanas izvērtē, vai amata (dienesta, darba) pienākumu izpildes apstākļi to pieļauj.