Lasīšanai: 1 minūte

Bezdarbnieka pabalsta izmaksu izbeidz, ja zaudē bezdarbnieka statusu

J
jautā:
17. jūnijā, 2018
Marta

Vai bezdarbnieka pienākumu nepildīšanas gadījumā VSAA vai NVA ir tiesības pieprasīt kompensāciju par izmaksātajiem bezdarbnieka pabalstiem?

A
atbild:
20. jūnijā, 2018
Lidija Dārziņa
LV portāls

Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likumā noteikts, ka lēmumu par darba meklētāja statusa zaudēšanu pieņem Nodarbinātības valsts aģentūra. Persona zaudē darba meklētāja statusu ar dienu, kad iestājies likumā paredzētais darba meklētāja statusa zaudēšanas nosacījums.

Saskaņā ar likumu “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam” bezdarbnieka pabalsta izmaksu izbeidz, ja persona zaudē bezdarbnieka statusu.

Pabalstus izmaksā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra. Nepamatoti izmaksātās, pārmaksātās bezdarbnieka pabalsta summas tiek atgūtas likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu noteiktajā kārtībā un apmērā.