Par braukšanu dzērumā visiem neatkarīgi no statusa ir jāizcieš sods

J
jautā:
16. jūnijā, 2018
Ints

Sveicināti! Esmu Nacionālajos bruņotajos spēkos dienošs karavīrs. Zaudēju tiesības, braucot alkohola reibumā. Velējos uzzināt, vai pastāv iespēja atgūt autovadītāja apliecību pirms noteiktā laika, ja tiesības ir nepieciešamas dienesta pienākumu izpildei?
No vairākiem kolēģiem esmu dzirdējis, ka ir iespēja atgūt autovadītāja apliecību, kad pagājusi puse no piespriestā laika, ja tiesības nepieciešamas dienesta pienākumu izpildei.

A
atbild:
22. jūnijā, 2018
Edīte Brikmane
LV portāls

Normatīvajos aktos par minēto pārkāpumu ir precīzi noteikts transportlīdzekļu vadīšanas tiesību atņemšanas termiņš, neparedzot transportlīdzekļu vadīšanas tiesību atgūšanu pirms šī termiņa beigām. Dienesta stāvoklis vai nepieciešamība vadīt transportlīdzekli darba pienākumu izpildei nemazina personas atbildību par pārkāpumu.

Šāda iespēja atgūt transportlīdzekļu vadīšanas tiesības pirms noteiktā transportlīdzekļu vadīšanas tiesību atņemšanas termiņa beigām bija noteikta Latvijas Padomju Sociālistiskās Republikas regulējumā, kas jau krietnu laiku nav spēkā.