Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai var izdevumos ieskaitīt arī zemes nomas maksu

J
jautā:
15. jūnijā, 2018
Hanna

Īpašumā ir dzīvoklis daudzdzīvokļu mājā. Zeme nav īpašumā, par to ik mēnesi tiek maksāta nomas maksa. NĪN tiek aprēķināts tikai dzīvoklim. Dzīvoklis ir izīrēts, un no ienākumiem varu atskaitīt NĪN, taču kā ir ar zemi? Vai varu izdevumos ieskaitīt arī ikmēneša nomas maksu par zemi? Neesmu saimnieciskās darbības veicējs, maksāju 10% IIN.

A
atbild:
27. jūnijā, 2018

Fiziskā persona, kura izmanto tiesības maksāt 10% nodokli no dzīvokļa izīrēšanas ienākuma, no saņemtajiem ieņēmumiem drīkst atskaitīt tikai samaksāto nekustamā īpašuma nodokli. Tādējādi ienākuma nodokļa aprēķināšanas nolūkiem, piemērojot 10% nodokļa likmi, no saimnieciskās darbības ieņēmumiem nevar atskaitīt nomas maksu par zemi.

Cilvēkiem, kuri vēlas izīrēt vai iznomāt savu īpašumu, rekomendējam ieskatīties VID mājaslapas sadaļā “Pirmie soļi nekustamā īpašuma izīrētājam”, kas pieejama šeit.