Lasīšanai: 1 minūte

Mazbērnu mantojuma tiesības

J
jautā:
15. jūnijā, 2018
Indra

Kurš manto īpašumu laulātā nāves gadījumā, ja laulātajam ir sieva, 3 bērni, no kuriem viens bērns nomira, bet nomirušajam bērnam ir palikuši 5 bērni. Vai mazbērniem arī piederēs īpašuma tiesības, vai tikai bērniem un sievai? Vai ir iespējams kaut kā rīkoties, lai manto tikai atlikušie 2 bērni?

A
atbild:
17. jūlijā, 2018
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Elvijs Vēbers, zvērināts advokāts

Ja ir laulātais un trīs bērni, tad mantojums tiks sadalīts četrās daļās. Ja viens no mantiniekiem ir miris, šajā gadījumā viņa vietā iestājas visi viņa bērni līdzīgās daļās attiecībā uz mirušā vecāka daļu. Viņus atstumt no mantojuma nav iespējams.