Lasīšanai: 1 minūte

Svētku dienām nav izņēmumu

J
jautā:
08. jūnijā, 2018
Inese

Vai man pareizi izskaitīja atvaļinājumu par 2018. gada maiju? Maijā ir 2 valsts svētku dienas – 1. un 4. maijs, kuras tiešām ir brīvdienas, bet kā ir ar 13. un 20. maiju? Vai atvaļinājumam par šīm dienām ir jābūt pagarinātam?

A
atbild:
20. jūnijā, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Tā kā Darba likums vispārēji paredz ikgadējā darba devēja piešķirtā atvaļinājuma ilgumu četru kalendāra nedēļu apmērā, neskaitot svētku dienas, praksē, piešķirot atvaļinājumu, darba devējam ir jāņem vērā konkrētajā atvaļinājuma periodā iekrītošās visas svētku dienas un par svētku dienu skaitu atvaļinājums jāpagarina.

Svētku dienas ir noteiktas likuma “Par svētku un atceres dienām” 1.pantā.

Maijā iekrīt šādas svētku dienas:

  • 1. maijs – Darba svētki, Latvijas Republikas Satversmes sapulces sasaukšanas diena;
  • 4. maijs – Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena;
  • maija otrā svētdiena – Mātes diena;
  • Vasarsvētki.