Lasīšanai: 1 minūte

Kā attālināti nokārtot pilnvaru

J
jautā:
07. jūnijā, 2018
Eva

Pārbraucu uz UK pastrādāt gadu ar domu atgriezties Kiprā, kur es īrēju dzīvokli. Šobrīd atgriezties nevaru, bet naudu par ieguldītajiem depozītiem no CY dzīvokļa gribu saņemt ar pilnvarotas personas palīdzību, kura dzīvo Kiprā. Kā es varu noformēt pilnvaru attālināti, uzrakstīt angļu valodā, apstiprināt un nosūtīt pa pastu uz CY?

A
atbild:
08. augustā, 2018
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Imants Muižnieks, zvērināts advokāts, Dr. iur.

Šajā gadījumā nepieciešams vērsties pie notāra, juridiska konsultācija faktiski nav nepieciešama. Šādu pilnvaru var sagatavot notārs gan Apvienotajā Karalistē, gan Latvijā, pilsonībai te nav nozīmes. Pilnvaru var uzreiz gatavot angļu valodā.

Ja vēlas šādu pilnvaru noformēt attālināti pie Latvijas notāra, no 1. jūlija šāda iespēja pieejama, izmantojot videokonferenci ar notāru.