Atvaļinājumu piešķir par kalendāra dienām, nevis darba dienām

J
jautā:
04. jūnijā, 2018
sveta

Labdien! Man atvaļinājums piešķirts 2 kalendāra nedēļas un 6 darba dienas no 2. jūlija. Kurā datumā man jāierodas darbā? Paldies!

A
atbild:
07. jūnijā, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likumā ir vispārēji noteikts, ka atvaļinājumu piešķir kalendāra nedēļās vai, pusēm vienojoties, kalendāra dienās, nevis darba dienās. Ja atvaļinājuma laikā iekrīt svētku dienas, tad atvaļinājums par tik dienām pagarinās.

Diemžēl jautājums ir formulēts pretrunīgi un neskaidri, tādēļ nav saprotams piešķirtā atvaļinājuma ilgums. Tomēr var norādīt, ka atvaļinājums, kas sākas 2. jūlijā un ir ilgāks par vienu kalendāra nedēļu, pagarināsies par vienu dienu sakarā ar to, ka 8. jūlijs ir svētku diena.

Parasti darba devējs iepazīstina darbinieku ar rīkojumu par atvaļinājuma piešķiršanu. Tajā ir norādīta atvaļinājuma pirmā un pēdējā diena, kā arī ilgums kalendāra dienās/nedēļās.  Tāpēc vērsieties pie darba devēja un lūdziet paskaidrojumu par Jums piešķirto atvaļinājumu.