Lasīšanai: 1 minūte

Mantojuma pretendenti

J
jautā:
04. jūnijā, 2018
Lūcija

Vienīgie mantojuma pretendenti ir mirušā tēva un mātes radi. Vai šajā situācijā ir kāda nozīme faktam, ka tieši mirušā māte bija tā, kura ieguva īpašumā šo īpašumu, turklāt vairākus gadus pēc tam, kad bija miris mirušā tēvs? Abu vecāku (ģimenes) kopdzīves laikā īpašums piederēja pašvaldībai.

A
atbild:
17. augustā, 2018
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Kaspars Novicāns, zvērināts advokāts

Civillikuma 382. pants nosaka, ka mantojuma masā ietilpst visa kustamā un nekustamā manta, kā arī saistības, kas mantojuma atstājējam piederējušas dzīves laikā. Attiecīgi mantojuma gadījumā netiek izšķirts jautājums, kad katrs mantojuma masā ietilpstošais aktīvs ir ticis iegūts, kādā veidā un no kādas personas tas ir ticis iegūts.

Tiek apkopota visa mantojuma masā ietilpstošā manta, kā arī apzināti visi mantot tiesīgie, un starp tiem tiek veikta mantojuma sadale – ievērojot sadalījumu likumisko mantinieku šķirās un noteikumus par to, kā manto laulātie.