Lasīšanai: 1 minūte

Darbinieks var pieprasīt veselības pārbaudes kartes kopiju

J
jautā:
04. jūnijā, 2018
Vera

Vai darba devējs drīkst nedot darbiniekam OVP kopiju pēc pirmā pieprasījuma? Situācija ir tāda, ka es vairs tur nestrādāšu, bet gribu šo dokumentu kopijas saglabāt pie sevis. Kā man pareizi rīkoties?

A
atbild:
25. jūnijā, 2018
Valsts darba inspekcija
Zaiga Strode, Darba tiesību nodaļas vadošā juriskonsulte

MK noteikumu Nr. 219 “Kārtība, kādā veicama obligātā veselības pārbaude” 60. punkts nosaka, ka “darba devējs pēc nodarbinātā pieprasījuma izsniedz darba devēja apliecinātu nodarbinātā veselības pārbaudes kartes kopiju”.

Saskaņā ar minēto regulējumu darbinieks var rakstveidā pieprasīt darba devējam izsniegt veselības pārbaudes kartes kopiju. Atteikuma gadījumā Jūs varat rakstīt iesniegumu Valsts darba inspekcijai.