Lasīšanai: 1 minūte

Vai 16–18 gadus veci jaunieši drīkst strādāt sestdienās

J
jautā:
01. jūnijā, 2018
Arita

DL 132. pants paredz, ka personām, kuras ir jaunākas par 18 gadiem, tiek noteikta piecu dienu darba nedēļa. DL 143. pants paredz, ka nedēļas atpūtas laikā aizliegts nodarbināt personas, kuras ir jaunākas par 18 gadiem. Vispārējā nedēļas atpūtas diena ir svētdiena.
Rodas jautājums – vai jauniešus vecumā no 16 līdz 18 gadiem drīkst nodarbināt sestdienās, piešķirot divas brīvdienas pēc kārtas – svētdien un pirmdien? Vai tomēr jaunieši šajā vecumā drīkst būt nodarbināti tikai no pirmdienas līdz piektdienai?

A
atbild:
22. jūnijā, 2018
Valsts darba inspekcija
Zaiga Strode, Darba tiesību nodaļas vadošā juriskonsulte

Darba likums neaizliedz nepilngadīgas personas vecumā no 16 līdz 18 gadiem nodarbināt sestdienās, piešķirot atpūtas dienas svētdien un pirmdien.