Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Pensionēšanās vecums pieaug

J
jautā:
01. jūnijā, 2018
Jovita Gruša

Labdien! Esmu dzimusi 1960. gada janvārī. No 1985. gada marta līdz 1995. gada augustam biju nostrādājusi kaitīgos un smagos darba apstākļos (otrais saraksts). Mans kopējais darba stāžs ir 32 gadi. Vai man ir tiesības pensionēties 5 gadus ātrāk pēc atvieglotiem noteikumiem? Kad es varēšu pensionēties? Paldies!

A
atbild:
08. jūnijā, 2018

Arī sievietēm, kas strādājušas kaitīgos un smagos darba apstākļos, pakāpeniski palielinās pensijas vecums. 1960. gada janvārī dzimušās sievietes varēs doties pensijā, kad būs sasniegts 62 gadu un trīs mēnešu vecums, tas ir, 2022. gada aprīlī.