E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 14526
Lasīšanai: 2 minūtes

Nav tādu iemeslu, lai anulētu administratīvo arestu

J
jautā:
24. maijā, 2018
Kristiāns

Vai ir jāizpilda administratīvais arests, ja esi vienīgais apgādnieks ģimenē?

A
atbild:
24. maijā, 2018
Linda Balode
LV portāls

Tas, ka esat vienīgais apgādnieks ģimenē, nav iemesls vai attaisnojums, lai tiktu anulēts arests.

Personai, kam piemērots administratīvais arests, pēc sprieduma stāšanās likumīgā spēkā ir jāierodas policijā un jāizcieš sods. Pretējā gadījumā pastāv risks, ka soda izciešanai personu var nogādāt piespiedu kārtā, līdz ar to ļoti nepiemērotā laikā.

Tāpat jāvērš uzmanība, ka LAPK 317. pants nosaka lēmuma par administratīvo arestu izpildes termiņus: “Lēmumu par administratīvo arestu izpilda pēc tam, kad beidzies termiņš tā pārsūdzēšanai apelācijas kārtībā un lēmums nav pārsūdzēts, vai arī ir stājies spēkā apelācijas instances tiesas nolēmums. Ja apelācijas instances tiesa nolēmumu paziņo saīsinātā formā un pilnu nolēmumu sastāda vēlāk, administratīvo arestu izpilda pēc nolēmuma paziņošanas saīsinātā formā. Lēmumu par administratīvo arestu izpilda divu gadu laikā no lēmuma par administratīvo arestu nodošanas izpildei.”

Ja divu gadu laikā no lēmuma par administratīvo arestu nodošanas izpildei persona nav izcietusi noteikto sodu, iestājas noilgums.

Tas nozīmē, ka aresta izpildei cilvēks var pieteikties, zināmā mērā saskaņojot ar soda izciešanai izdevīgāko laiku. Administratīvo arestu personas izcieš īslaicīgās aizturēšanas vietās, kas nereti mēdz būt pārpildītas, tādēļ soda izciešanas laiku vēlams saskaņot ar policiju.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU