Lasīšanai: 1 minūte

Svētku dienas atvaļinājumu pagarina

J
jautā:
22. maijā, 2018
Agnese

Esmu valsts amatpersona-ierēdnis un vēlos izmantot ikgadējo atvaļinājumu 2 kalendārās nedēļas no 12.06.2018. Kad man jāatgriežas darbā 26.06. vai 28.06.? Un cik dienas tiks apmaksātas?

A
atbild:
30. maijā, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Atlīdzības likuma 41. pants “Ikgadējais apmaksātais atvaļinājums” nosaka, ka šā atvaļinājuma piešķiršanai piemēro Darba likuma normas.

Izrietoši no iepriekšteiktā, ja tiek izmantots ikgadējais atvaļinājums divu kalendāra nedēļu apmērā un tā laikā iekrīt svētku dienas, atvaļinājums pagarinās par svētku dienu skaitu.

Jūsu atvaļinājuma laikā iekrīt divas svētku dienas – 23. un 24. jūnijs, tādējādi atvaļinājuma pēdējā diena būs 27. jūnijs.

Atvaļinājuma laikā darba devējs apmaksā dienas, kurās būtu bijis jāstrādā, konkrētajā gadījumā – 12 dienas.

Parasti darba devējs darbinieku par atvaļinājuma piešķiršanu iepazīstina ar rīkojumu.