Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Avārija stāvvada atzarā – kurš atbildīgs?

J
jautā:
22. maijā, 2018
Andrejs

Notika noplūde, kuras dēļ noplūdināti dzīvokļi apakšstāvā. Iemesls – stāvvadu atzara galā (varbūt rūsēšanas dēļ, jo no augšējās starpstāvu pārsedzes pil ūdens, kas trāpa tieši šim atzaram) izrāva savienošanas cauruli līdz manam skaitītājam ar pirmo atslēgventili.

Lūdzu sniegt konsultāciju – kurā vietā beidzas apsaimniekotāja atbildība un sākas īpašnieka atbildība, jo avārija notika uz paša iemetināta atzara, 10 cm no stāvvada?

A
atbild:
22. maijā, 2018
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Artūrs Lielgalvis, zvērināts advokāts

Cik no jautājuma saprotams, tad avārija notikusi uz ūdensvada atzara 10 cm attālumā no stāvvada. Dzīvokļa īpašuma likums nosaka, ka inženiertīkli un inženierkomunikācijas līdz to stāvvadiem ir dzīvokļa īpašnieka atsevišķais īpašums. Līdz ar to dzīvokļa īpašnieks ir par to atbildīgs (arī par citām personām radītiem zaudējumiem).