Amatpersonu kategorijas pārskatīšana, pārceļot citā amatā

J
jautā:
21. maijā, 2018
Zane

Labdien! Interesējos par kategorijas pārskatīšanas biežumu ierēdņiem. Ministru kabineta noteikumi Nr. 66 (18. punkts) nosaka, ka: "Amatpersonas (darbinieka) kategoriju pārskata ne retāk kā reizi gadā, ņemot vērā amatpersonas (darbinieka) darba izpildes novērtējumu un profesionālās pieredzes ilgumu." Jautājums – vai kategoriju pārskata tikai pēc novērtēšanas vai arī, piemēram, pārceļot ierēdni citā amatā? Konkrēti interesē, vai iestādei būtu jāpārskata nodarbinātā kategorija, pārceļot viņu citā amatā. Paldies!

A
atbild:
30. maijā, 2018
Valsts kanceleja
Egita Gaile, Valsts pārvaldes politikas departamenta Valsts pārvaldes cilvēkresursu nodaļas konsultante

Atbildot uz Jūsu jautājumu par amatpersonas (darbinieka) kategorijas pārskatīšanu, skaidrojam, ka iestādei ir rīcības brīvība noteikt, kad tiek pārskatītas nodarbināto kategorijas, taču ne retāk kā reizi gadā. Vienlaikus vēršam uzmanību, ka iestādei visiem nodarbinātajiem kategorijas ir jāpārskata pie vienādiem apstākļiem.

Attiecībā uz gadījumiem, kad ierēdnis tiek pārcelts, iestādei, izvērtējot visus apstākļus, ir rīcības brīvība saglabāt vai mainīt nodarbinātajam noteikto kategoriju.