Lasīšanai: 1 minūte

Uzkrātais atvaļinājums nepazūd

J
jautā:
17. maijā, 2018
Tatjana

Labdien! Man, lūdzu, ir jautājums. Man šobrīd jau ir nopelnītas 7 atvaļinājuma nedēļas un ar 1. augustu sāksies slimības lapa pirms dzemdībām. Tad es iešu bērna kopšanas atvaļinājumā. Vai pārceļas manas 7 nedēļas uz periodu pēc dekrēta? Vai man būs iespēja to izmantot pēc 1,5 gadiem? Vai dienas neanulēsies un saglabāsies pilnā apmērā? Iepriekš paldies!

A
atbild:
18. maijā, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Likums Jums kā grūtniecei dod tiesības izmantot darba devēja atvaļinājumu uzkrātajā apmērā pirms došanās dekrēta atvaļinājumā, pirms došanās bērna kopšanas atvaļinājumā vai pēc bērna kopšanas atvaļinājuma.  To paredz darba likuma 150. panta ceturtā daļa.

Par to, ka atvaļinājums varētu zust, nav pamata uztraukties. Atvaļinājuma izmantošanu reģistrē darba devējs gan darbinieka individuālajā uzskaites kartītē, gan grāmatvedības sistēmās.