Lasīšanai: 1 minūte

Nodarbinātam darbiniekam slimības lapa A ir jāapmaksā

J
jautā:
14. maijā, 2018
Inga

Vai darba ņēmējai ir tiesības saņemt darbnespējas lapas A izmaksu, ja darbnespēja sākusies nākamajā dienā pēc BKA + neizņemtā ikgadējā atvaļinājuma (20 darba dienas) izmantošanas?

A
atbild:
15. maijā, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Brīdī, kad darbiniece atgriežas no bērna kopšanas atvaļinājuma (BKA), darba devējs par to elektroniski paziņo VSAA un VID. Tātad darbiniece atkal ir nodarbinātas un sociāli apdrošinātas personas statusā.

Tiesību akti neaizliedz uzreiz pēc BKA pēc darbinieces prasījuma piešķirt tai darba devēja apmaksātu atvaļinājumu.

Jānorāda, ka par darbinieces darbnespēju (ārsta izsniegtu slimības lapu A) informāciju darba devējs saņem no VID. Tādējādi darba devējam saslimušajai darbiniecei, kas ir nodarbinātās statusā, nav pamata atteikt slimības pabalsta (darbnespējas lapa A) aprēķināšanu un izmaksu.