Darba pienākumi noteikti darba līgumā un amata aprakstā

J
jautā:
14. maijā, 2018
Nina

Esmu pieņemta darbā SAC par pavāru, bet liek mazgāt traukus un uzkopt virtuves telpu pa to pašu algu. Vai tas ir likumīgi?

A
atbild:
15. maijā, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Noslēdzot darba līgumu, darba devējs un pretendents vienojas par darba līguma nosacījumiem, tajā skaitā ne tikai par darba samaksu, bet arī konkrētajā amatā veicamajiem darba pienākumiem. Tie nereti ir noteikti īpašā dokumentā, amata aprakstā.

Darba līgumā ietveramā informācija ir notikta Darba likuma 40. pantā. Jums ir vērīgi jāizlasa darba līgums un amata apraksts – kādi darba pienākumi un kādi darba uzdevumi Jums ir jāveic. Neredzot konkrētā līguma saturu, nav iespējams atzīt, vai situācija, par kuru rakstāt, nav atbilstoša līguma noteikumiem.

Ja uzskatāt, ka darba devējs uzliek Jums veikt darba pienākumus un uzdevumus, kas nav noteikti darba līgumā un amata aprakstā, Jums izveidojusies situācija ir noteikti jāpārrunā ar darba devēju. Darba likuma 30. pants paredz, ka individuālie strīdi starp darbinieku un darba devēju, kas izriet no darba tiesiskajām attiecībām, risināmi uz vietas uzņēmumā vai izšķirami tiesā.