Atvaļinājuma naudu aprēķina par reāli nostrādātajām dienām

J
jautā:
14. maijā, 2018
Valda

Jūnijā došos atvaļinājumā. Kuru mēnešu alga tiks ņemtā vērā, aprēķinot ikgadējā atvaļinājuma naudu, ja pirms atvaļinājuma aprīļa 2. pusē un maijā bija slimības lapa? Otra slimības lapa šajā pusgadā bija janvārī.

A
atbild:
15. maijā, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Atvaļinājuma naudas aprēķinam piemēro vidējās izpeļņas aprēķinu. To paredz Darba likuma 75. pants. Vidējo izpeļņu aprēķina par pēdējiem sešiem kalendāra mēnešiem no darba algas, no normatīvajos aktos, darba koplīgumā vai darba līgumā noteiktajām piemaksām, kā arī no prēmijām. Slimības pabalsts, ko apmaksājis darba devējs ( slimības lapa A), kā arī VSAA apmaksātā slimības lapa B un citi pabalsti, ja tādi bijuši izmaksāti, netiek iekļauti vidējas izpeļņas aprēķinā.

Aprēķinot Jūsu atvaļinājuma naudu, darba devējs atbilstoši 75. panta ceturtajai daļai ņems vērā Jums izmaksāto atlīdzību par reāli nostrādātajām dienām sešu mēnešu periodā, sākot no maija.