E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 14447
Lasīšanai: 2 minūtes

Iesniegumam jābūt atbilstoši noformētam

J
jautā:
14. maijā, 2018
Zane

Labdien! Vai un cik dienu laikā pašvaldībai ir jāatbild uz fiziskas personas e-pasta vēstuli (bez e-paraksta), kur norādīta problēma, sūdzība. Lūdzu atsaukties uz MK noteikumiem un konkrētu pantu. Paldies!

A
atbild:
16. maijā, 2018
Linda Balode
LV portāls

Iesniegumu likuma, kura mērķis ir veicināt privātpersonas līdzdalību valsts pārvaldē, 2. pants nosaka šī likuma darbības jomu.

Minētais likums paredz kārtību, kādā privātpersona iesniedz un iestāde vai privātpersona, kas īsteno valsts pārvaldes uzdevumus (turpmāk – iestāde), izskata dokumentu, kurā ietverts iestādes kompetencē esošs lūgums, sūdzība, priekšlikums vai jautājums (turpmāk – iesniegums), un atbild uz to, kā arī nosaka kārtību, kādā iestāde pieņem apmeklētājus.

Iesniegumu likums neattiecas uz informācijas pieprasījumiem, kas izskatāmi saskaņā ar Informācijas atklātības likumu, kā arī uz iesniegumiem, kuriem saskaņā ar likumu noteikta cita izskatīšanas kārtība.

Jāvērš uzmanība, ka likumu piemēro arī elektroniskā veidā saņemta iesnieguma izskatīšanai, ja tas normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā ir parakstīts ar elektronisko parakstu, kā arī tad, ja iesniegumu iesniedz un personas identitāti pārbauda, izmantojot tiešsaistes formas, kuras pieejamas vienotajā valsts un pašvaldību pakalpojumu portālā www.latvija.lv.

Savukārt, ja elektroniskā veidā saņemtais iesniegums nav noformēts atbilstoši iepriekš minētajam, iestādes vadītājs (jūsu gadījumā pašvaldības vadītājs) nosaka kārtību, kādā sniedzama atbilde uz iesniegumu.

Vienlaikus Iesniegumu likuma 5. panta trešā daļa paredz, ka iestāde atbildi pēc būtības sniedz saprātīgā termiņā, ņemot vērā iesniegumā minētā jautājuma risināšanas steidzamību, bet ne vēlāk kā viena mēneša laikā no iesnieguma saņemšanas, ja likumā nav noteikts citādi.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU