Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Priekšlaicīgo pensiju nemaksā, ja ir pašnodarbinātais un jāveic iemaksas

J
jautā:
10. maijā, 2018
Dace

Šogad sasniedzu priekšlaicīgās pensionēšanās vecumu. Esmu pašnodarbinātā. Vai varu arī mazliet pastrādāt, bet tā, lai mani ienākumi nepārsniegtu 430,00 eiro, no kā jāsāk maksāt sociālo nodokli? Tā kā šogad jāmaksā 5% nodoklis, kā tas ietekmē to, drīkst vai nedrīkst pastrādāt?

A
atbild:
22. maijā, 2018
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Sanita Letapura, Pensiju metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

Tiesību normas paredz, ka personām, kuras izmantojušas priekšlaicīgās pensionēšanās iespējas, laikā, kad tās kļuvušas par obligāti sociāli apdrošinātām personām (darba ņēmējiem vai pašnodarbinātajiem), vecuma pensija nav izmaksājama līdz noteiktā pensijas vecuma sasniegšanai.

Tādējādi, ja pašnodarbinātais valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas veicis 5% apmērā pensiju apdrošināšanai no ienākumiem, kas pārsniedz 50 eiro gadā, tad priekšlaicīgi piešķirtā vecuma pensija nav izmaksājama laikā, kad veiktas minētās iemaksas.