Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Piekšlaicīgās pensionēšanās vecums – 61 gads un trīs mēneši

J
jautā:
10. maijā, 2018
Daina

Labdien! Man ir 60 gadu, vai varu tikt priekšlaicīgā pensijā?

A
atbild:
11. maijā, 2018
Lidija Dārziņa
LV portāls

Likumā  “Par valsts pensijām” noteiktas tiesības pieprasīt piešķirt vecuma pensiju divus gadus pirms likumā noteiktā vecuma sasniegšanas, ja apdrošināšanas stāžs nav mazāks par 30 gadiem.

Vispārējais pensijas vecums katru gadu palielinās par trim mēnešiem. Šogad tas ir 63 gadi un 3 mēneši.  Vienlaikus līdz ar to pieaug arī priekšlaicīgās pensijas vecums.

Ja ir vismaz 30 gadu apdrošināšanas (darba) stāžs, tiesības uz priekšlaicīgu pensionēšanos Jums būs šogad decembrī, kad Jūsu vecums būs 61 gads un 3 mēneši.