Lasīšanai: 1 minūte

Ilgstoša slimošana kā uzteikuma pamats – tikai likumā noteiktās situācijās

J
jautā:
09. maijā, 2018
karina

Labdien! Man tāds jautājums: vai darba devējs var atlaist no darba, ja darbinieks šajā mēnesī ir uz slimības lapas?

A
atbild:
11. maijā, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ilgstoša slimošana var būt pamats darbinieka atlaišanai noteiktās situācijās.

Saskaņā ar Darba likuma 101. panta pirmās daļas 11. punktu darbinieku var atlaist, ja tas pārejošas darbnespējas dēļ neveic darbu vairāk nekā sešus mēnešus, ja šī darbnespēja ir nepārtraukta, vai vienu gadu triju gadu periodā, ja darbnespēja atkārtojas ar pārtraukumiem. Šajā laikā neieskaita grūtniecības un dzemdību atvaļinājumu, kā arī tādu darbnespējas laiku, ja iemesls ir nelaimes gadījums darbā, kura cēlonis saistīts ar darba vides faktoru iedarbību, vai arodslimība.