TĒMA: Tieslietas

Civiltiesiska rakstura domstarpības

J
jautā:
08. maijā, 2018
Krista

Sveiki! Bijušais draugs uzdāvināja telefonu, kuru bija pircis pie operatora uz nomaksu. Kad šķīrāmies, paņēma manu iepriekšējo telefonu kā garantiju, ka atmaksāšu naudu par telefonu, lai gan tā jau bija dāvana. Kad nevarēju viņam samaksāt mēnesī 150 eiro, viņš iesniedza policijā iesniegumu par mantas piesavināšanos! Lai gan nezinu, vai iesniegums ir iesniegts, jo policijas darbinieks no sava personīgā telefona ar īsziņu starpniecību uzaicināja uz tikšanos, ko, protams, es ignorēju, jo nekādu oficiālu vēstuli neesmu saņēmusi. Vai tiešām to var uzskatīt par piesavināšanos? Kāds būtu šai situācijai risinājums?

A
atbild:
14. maijā, 2018
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Armands Smans, zvērināta advokāta palīgs

Konkrētajā gadījumā ieteicams ierasties pie Valsts policijas inspektora (pēc tam, kad tiks saņemta pavēste) un izstāstīt visas detaļas par radušos situāciju. Pēc sniegtā situācijas apraksta, notikušais ir vērtējams kā civiltiesiska rakstura domstarpības starp Jums un Jūsu bijušo draugu, kas būtu risināmas Civilprocesa likumā noteiktajā kārtībā, Jūsu bijušajam draugam ceļot pret Jums prasību tiesā.

Apšaubu, ka notikušajā ir konstatējams kriminālsodāmas piesavināšanās sastāvs.