E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 14391
Lasīšanai: 3 minūtes
TĒMA: Skola
2
2

Kompensācija skolotājam

J
jautā:
07. maijā, 2018
Vaira Zemture

Labdien! Esmu skolotāja vakara (maiņu) vidusskolā. Esmu nostrādājusi 17 gadus, bet dotajā brīdī veidojas situācija, ka jaunajā mācību gadā slodzes nebūs.
Gribu jautāt, vai pēc darba līguma izbeigšanās man pienāksies kompensācija 3 mēnešu apmērā. Līdz pensijai divi gadi. Vai direktore ir tiesīga man pateikt: ''Ja slodze neapmierina, vari rakstīt atlūgumu!'' 
Paldies!

A
atbild:
01. jūnijā, 2018
Laura Studente
LV portāls

Darba likumā materiālā kompensācija – atlaišanas pabalsts, kas ir atkarīgs no nostrādātā laika uzņēmumā vai iestādē, – paredzēta tikai noteiktās situācijās.

Darba devējam obligāti jāizmaksā atlaišanas pabalsts, ja viņš darbiniekam uzsaka darba līgumu, kā iemeslu minot kādu no šiem motīviem:

  • darbiniekam nav pietiekamu profesionālo spēju nolīgtā darba veikšanai;
  • darbinieks nespēj veikt nolīgto darbu veselības stāvokļa dēļ, un to apliecina ārsta atzinums;
  • ir atjaunots darbā darbinieks, kurš agrāk veica attiecīgo darbu;
  • tiek samazināts darbinieku skaits;
  • tiek likvidēts darba devējs – juridiskā persona vai personālsabiedrība;
  • darbinieks pārejošas darbnespējas dēļ neveic darbu vairāk nekā sešus mēnešus, ja darbnespēja ir nepārtraukta, vai vienu gadu triju gadu periodā, ja darbnespēja atkārtojas ar pārtraukumiem, šajā laikā neieskaitot grūtniecības un dzemdību atvaļinājumu, kā arī darbnespējas laiku, ja darbnespējas iemesls ir nelaimes gadījums darbā vai arodslimība.

Vēl darba devējam atlaišanas pabalsts obligāti jāizmaksā arī tad, ja darbinieks uzteicis darba līgumu Darba likuma 100. panta piektās daļas kārtībā – kāda svarīga iemesla dēļ. Par šādu iemeslu atzīstams katrs tāds apstāklis, kas ir pamatojams ar tikumības un taisnprātības apsvērumiem.

Ja darba līgumu uzsakāt Jūs, darba devējam nav obligāta pienākuma šādu pabalstu Jums izmaksāt.

Tomēr, ja strādājat pašvaldības dibinātā izglītības iestādē – skolā, iespējams, noteikts pabalsts var būt noteikts pašvaldības sociālo garantiju nolikumā un ir attiecināms ne tikai uz pašvaldības darbiniekiem, bet arī pedagogiem. To var noskaidrot, vēršoties domē.

Ja skola, kurā strādājat, tiktu reorganizēta, Jums būtu tiesības pretendēt uz sociālo atbalstu vidējās izpeļņas apmērā sešu mēnešu garumā. Vienlaikus tam nosacījums ir, ka pedagoga kopējam darba stāžam valsts un pašvaldības izglītības iestādēs, kas īsteno vispārējās izglītības programmas, ir jābūt vismaz 25 gadiem, no kuriem pēdējie pieci gadi nostrādāti pašvaldības vispārējās pamatizglītības vai vispārējās vidējās izglītības iestādē, kura tiek slēgta vai reorganizēta.

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU