Uz noteiktu laiku noslēgts darba līgums un grūtniecība

J
jautā:
02. maijā, 2018
Anna

Esmu grūtniece un plānoju stāties darbā uz līguma pamata, kas tiks noslēgts uz gadu (pēc tam parasti visiem pagarinot atkal uz gadu). Ja es sāku strādāt un aizeju dekrētā pirms līguma izbeigšanās termiņa kaut vai dažas dienas, vai man pienāksies visi pabalsti, kas paredzēti tikai strādājošām grūtniecēm uz bērna kopšanas laiku līdz 1,5 gadiem, un vai darba devējs drīkst izbeigt ar mani darba līgumu (resp., neslēgt jaunu līgumu atkal uz gadu), tā ka es dekrēta laikā palieku bez darba un man nebūs, kur atgriezties pēc dekrēta?

A
atbild:
08. maijā, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma 113. pants skaidri nosaka – līgums, kas noslēgts uz noteiktu laiku, beidzas norādītajā termiņā

Izrietoši no tā, ja darba attiecību laikā iestājas grūtniecība, aizejot tā sauktajā dekrēta, dzemdību un pēc tam bērna kopšanas atvaļinājumā, Jūs saņemsiet valsts apmaksātus pabalstus kā strādājoša persona.

Darba devējs šos atvaļinājumus neapmaksā. Vairāk par pabalstiem var izlasīt šeit.

Tomēr jāņem vērā, ka Jūsu darba līgums izbeigsies norādītajā datumā, un tas nozīmē, ka darba devējam nav likumā noteikta pienākuma Jums garantēt darbavietu pēc atgriešanās no bērna kopšanas atvaļinājuma.