Lasīšanai: 1 minūte

Kopīpašums: ja vienošanās nav iespējama, jāvēršas tiesā

J
jautā:
02. maijā, 2018
Ingrīda

Labdien! Vēlos zināt, kā man rīkoties, ja esam divi kopīpašnieki, bet mans brālis, kam arī ir viena domājamā daļa, nevēlas rast vienošanos par kopīpašuma reālu sadali dabā. Pat rīkojas, ar mani nesaskaņojot, ar īpašumu, kā viņam ienāk prātā. Vai tiešām man vienīgais risinājums ir tiesa?

A
atbild:
11. maijā, 2018
Mudīte Luksa
LV portāls

Tik tiešām, ja kopīpašnieki savā starpā nevar vienoties par kopīpašuma lietošanu, vienīgais konflikta risinājuma ceļš ir tiesas lēmums. Izvērstu informāciju par to varat uzzināt LV portāla skaidrojumos “Kopīpašums – kopējās atbildības vienība. Ar ko jārēķinās?”, “Kopīpašums un tā zemūdens akmeņi (I)” un “Kopīpašums un tā zemūdens akmeņi (II)”.