Lasīšanai: 1 minūte

Vai dāvinājumu var ieķīlāt

J
jautā:
22. aprīlī, 2018
Liene

Dāvinājums ar uzlikumu. Dāvinājumam ar uzlikumu ir noteiktas dāvinātāja mūža lietošanas tiesības un aizliegums nekustamo īpašumu bez dāvinātāja rakstiskas piekrišanas atsavināt, uzdāvināt, ieķīlāt un apgrūtināt ar lietu tiesībām. Sakiet, lūdzu, ar dāvinātāja rakstisku piekrišanu var nekustamo īpašumu ieķīlāt, lai saņemtu no bankas studiju kredītu ar valsts galvojumu? Dāvinājums ar uzlikumu uzskatāms par īpašumu ar apgrūtinājumu? Paldies!

A
atbild:
23. maijā, 2018
Latvijas notārs
Arnis Krēgers, zvērināts notārs

Jūs varēsiet ieķīlāt šo nekustamo īpašumu, ja iepriekš saņemsiet dāvinātāja piekrišanu, kas pie zvērināta notāra apliecināta Zemesgrāmatu likumā noteiktā kārtībā. Jums ir jāievēro nekustamajam īpašumam noteiktie apgrūtinājumi, kas tam tika uzlikti, pieņemot dāvinājumu.