E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
PAZIŅOJUMS

Brexit norises gaitai un ar to saistītajām izmaiņām tiesību aktos seko jaunajā LV portāla satura sadaļā "Brexit": skaidrojumi; valsts iestāžu informācija; e-konsultācijas! Atvērt

TĒMAS
Nr. 14326
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Skola

Pedagoga atalgojuma aprēķins

J
jautā:
21. aprīlī, 2018
Santa

“Mēneša darba algu pedagogam nosaka par darba laiku astronomiskajās stundās un pedagoga darba slodzi, kas atbilst vienai mēneša darba algas likmei, un tajā nav iekļautas tikai kontaktstundas.” Dienā 7 mācību stundas – man jābūt darbā no plkst. 8.00 līdz 13.00? Vēl 30 minūšu pusdienlaiks. Tātad – ja man nedēļā ir 31 kontaktstunda, cik stundu šajā gadījumā man jāatrodas darbavietā (astronomisko)? Bet skolotājs taču darba pienākumus pilda arī, būdams mājās! Vai direktoram ir tiesības obligāti pieprasīt, lai atrodos savā darbavietā šo astronomisko laiku?

A
atbild:
07. maijā, 2018
Izglītības kvalitātes valsts dienests
Jana Veinberga, sabiedrisko attiecību speciāliste

Saskaņā ar MK noteikumu Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi” 2. punktā noteikto mēneša darba algu pedagogam (izņemot augstskolu pedagogiem, koledžu direktoriem, viņu vietniekiem, struktūrvienības vadītājiem un pedagogiem, kas īsteno pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmu) nosaka par darba laiku astronomiskajās stundās atbilstoši viņa darba slodzei (ieskaitot starpbrīžus starp mācību stundām, nodarbībām vai lekcijām).

No Izglītības likuma 28. pantā noteiktās izglītības iestādes patstāvības un Izglītības likuma 30. pantā noteiktās izglītības iestādes vadītāja kompetences izriet, ka konkrētu darba laiku pedagogiem nosaka izglītības iestādes vadītājs, tostarp atrašanās laiku izglītības iestādē visu pedagoga darba slodzē iekļauto amata pienākumu izpildei. Līdz ar to par darba pienākumu izpildes vietu un laiku pedagogam ir jāvienojas ar savu darba devēju – izglītības iestādes vadītāju.

Tomēr, lai saņemtu pilnīgi precīzu, vispusīgu un objektīvu atbildi, aicinām sazināties ar Izglītības kvalitātes valsts dienestu, lai precizētu pedagoga amatu izglītības iestādē (vispārējās pamatizglītības pedagogs, speciālais pedagogs, profesionālās ievirzes izglītības pedagogs u. tml.), kā arī tarificētās stundas – gatavošanās un mācību stundu vadīšanai, individuālajam darbam ar izglītojamiem, klases audzināšanai u. tml.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU