Papildatvaļinājums par trim bērniem, ja viens no viņiem ir invalīds

J
jautā:
17. aprīlī, 2018
Karina

Labdien! Vēlos zināt, cik papildu dienas pie atvaļinājuma man pienākas, ja audzinu trīs bērnus līdz 16 gadu vecumam un viens no viņiem ir bērns invalīds?

A
atbild:
27. aprīlī, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja Jūs audzināt trīs bērnus vecumā līdz 16 gadiem un viens no viņiem ir invalīds, tad Jums pienākas papildatvaļinājums trīs darba dienu apmērā. Neraugoties uz to, ka izpildās abi nosacījumi, kas dod tiesības uz trim papildu atvaļinājuma dienām, tās nesummējas.

Proti, darba devējs, vecākam piešķirot papildatvaļinājumu, ņems vērā DL 151. panta pirmās daļas 1. punktu un piešķirs trīs papildatvaļinājuma dienas, nevis divus papildatvaļinājumus, pamatojoties uz vienu un to pašu likuma pantu. Iespēja piešķirt divus papildatvaļinājumus šādā situācijā likumā nav paredzēta.

Protams, darba devējs ir tiesīgs piešķirt arī vairāk papildatvaļinājuma dienu, ja tas ir noteikts iestādes iekšējos normatīvajos aktos.