Atvaļinājuma naudas aprēķins no vidējās izpeļņas par pēdējiem sešiem mēnešiem

J
jautā:
17. aprīlī, 2018
Valda

Pagājušajā vasarā atvaļinājuma laikā slimoju. Atvaļinājums tika pārcelts uz šo vasaru. Kā man rēķinās atvaļinājuma naudu? Šogad vidējā alga ir mazāka nekā pagājušogad.

A
atbild:
27. aprīlī, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Atvaļinājuma naudas aprēķināšanai izmanto Darba likuma 75. panta regulējumu, kas nosaka vidējās izpeļņas aprēķināšanas principus.

Ja Jūsu atvaļinājums ir pārcelts par gadu slimības dēļ un pievienots šī gada atvaļinājumam, tad atvaļinājuma naudas aprēķināšanai izmantos DL 75. panta pirmās daļas regulējumu: visos gadījumos, kad darbiniekam saskaņā ar šo likumu izmaksājama vidējā izpeļņa, tā aprēķināma par pēdējiem sešiem kalendāra mēnešiem no darba algas, no normatīvajos aktos, darba koplīgumā vai darba līgumā noteiktajām piemaksām, kā arī no prēmijām.

Proti, izmantos pēdējo sešu mēnešu vidējās izpeļņas aprēķinu.