Komandējuma dienasnaudas izmaksu atbilstoši noteikumiem vērtē vadītājs

J
jautā:
16. aprīlī, 2018
Kristine

Labdien! Jautājums par komandējuma naudu. Devos trīs dienu komandējumā uz Sanktpēterburgu. Darba devējs apmaksāja transportu, viesnīcu un ēdināšanu divas reizes dienā. Komandējuma nauda par šīm trim dienām kopā bija izmaksāta 13,80 eiro, 30% no dienas naudas jeb 10% (4,60 eiro) katru dienu. Sakiet, lūdzu, vai 30% tiek sadalīti proporcionāli dienu skaitam, vai katru dienu jāsaņem 30% dienas naudas? Paldies!

A
atbild:
19. aprīlī, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Komandējuma izdevumus un to atlīdzināšanas kārtību nosaka MK noteikumi Nr. 969.

Noteikumu 13. punktā ir atrunāta kārtība situācijām, ja darbiniekam ir nodrošināta bezmaksas uzturēšanās.

Tiek nodrošināta:

  • viesnīca (naktsmītne);
  •  ēdināšana trīs reizes dienā (tai skaitā no citas institūcijas finanšu palīdzības līdzekļiem).

Tādā gadījumā ar institūcijas vadītāja atļauju par katru komandējuma dienu viņam izmaksā līdz 30% no dienas naudas (kompensācijas par papildu izdevumiem) normas.

Atbilstoši noteikumiem dienasnauda komandējumam uz Sanktpēterburgu ir 46 eiro par vienu dienu.