Lasīšanai: 1 minūte

Uzteikuma maksimālais laiks – viens mēnesis

J
jautā:
12. aprīlī, 2018
Gunārs

Labdien! Vēlos uzrakstīt atlūgumu no darba, abpusēji vienojoties. Cik ilgs laiks pēc likuma man vēl ir jānostrādā?

A
atbild:
13. aprīlī, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja darba līguma uzteikumu izsaka darbinieks, tad atbilstoši Darba likuma 100. pantam maksimālais laiks, kas pēc šī dokumenta iesniegšanas ir jānostrādā, ir viens mēnesis. Tādu periodu likumdevējs ir paredzējis jauna darbinieka atrašanai, lai nodrošinātu uzņēmuma darbības nepārtrauktību.

Tomēr likums neliedz pusēm savstarpēji vienoties par citu, abpusēji pieņemamu laiku, nepārkāpjot viena mēneša ietvaru. Tātad viss ir atkarīgs no darba devēja iespējām un Jūsu vajadzības.