Lasīšanai: 1 minūte

Mācību atvaļinājuma piešķiršana un apmaksa

J
jautā:
11. aprīlī, 2018
Dzintra

Kā aprēķina mācību atvaļinājumu darbiniekam, kuram ir noteikta stundu likme un summētais darba laiks?

A
atbild:
09. maijā, 2018
Valsts darba inspekcija
Zaiga Strode, Darba tiesību nodaļas vadošā juriskonsulte

Darba likuma 157. panta otrā daļa nosaka, ka darbiniekam valsts pārbaudījuma kārtošanai vai diplomdarba izstrādāšanai un aizstāvēšanai piešķir 20 darba dienas ilgu mācību atvaļinājumu ar darba algas saglabāšanu vai bez tās.

Tātad šāda mācību atvaļinājuma laikā darbiniekam tiek saglabāta darba alga.

Cita mācību atvaļinājuma laikā darba devējam ir tiesības piešķirt mācību atvaļinājumu ar darba algas saglabāšanu vai bez.