Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Saimnieciskā darbība ir jāreģistrē

J
jautā:
10. aprīlī, 2018
Romāns

Labdien! 2012. gadā tiku izdevis savu grāmatu. Uz līguma pamata grāmatu biju nodevis realizācijai SIA "Latvijas grāmata". Šogad man tika atgriezti 37 eksemplāri. Vienas grāmatas cena bija 1,50 lati, cik ir eiro, tūlīt nepateikšu. Tobrīd un līdz 2016. gadam biju pašnodarbinātā statusā. Jautājums, vai man atkal ir jānokārto pašnodarbinātā statuss, lai varētu pārdot šīs grāmatas, ja kopējā pārdošanas cena ir (2,5 eiro gab.) 92,50 eiro?

A
atbild:
19. jūnijā, 2018

Grāmatu izdošana un realizācija ir klasificējama kā saimnieciskā darbība, tātad tā ir jāreģistrē. Par nodokļu piemērošanu individuālā situācijā jāuzzina Valsts ieņēmumu dienestā. Saziņas iespējas VID mājaslapā.