Informācija par atvaļinājuma ilgumu ir jājautā darba devējam

J
jautā:
10. aprīlī, 2018
Kristīne

Plānots iet atvaļinājumā no 30.04.2018. uz divām nedēļām. Vai darbā jāierodas 21.05.2018.?

A
atbild:
12. aprīlī, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Der zināt, ka darba devēja pienākums ir informēt darbinieku par piešķirto atvaļinājumu un tā ilgumu. Parasti to norāda rīkojumā. Darbiniekam pašam arī ir tiesības prasīt darba devējam informāciju, kas saistīta ar darba tiesiskajām attiecībām. Proti, noskaidrot atvaļinājuma pēdējo dienu un lūgt paskaidrojumu, ja kaut kas dienu aprēķinā nav skaidrs.

Konkrētajā situācijā, ja atvaļinājums tiek izmantots divu kalendāra nedēļu apmērā, sākot ar 30. aprīli, atvaļinājuma pēdējā diena būs 16. maijs un darbā ir jāatgriežas 17. maijā.

Jūsu atvaļinājums tiek pagarināts par trīs svētku dienām – 1., 4., 13. maiju. To nosaka likuma “Par svētku un atceres dienām” 1. pants un Darba likuma 149. panta pirmā daļa.

Savukārt 30. aprīlis kā pārceltā darbdiena, kas šogad visiem noteikta kā brīvdiena, atvaļinājuma ilgumu neietekmē, jo atvaļinājumu piešķir kalendāra dienās vai nedēļās.