Tiesības saņemt pabalstu par jaundzimušo Rīgas pašvaldībā

J
jautā:
03. aprīlī, 2018
Ginta

Kopš 2017. gada novembra ar vīru esam pārcēlušies uz Rīgu un deklarējušies savā jaunajā faktiskajā dzīvesvietā. Vēlos noskaidrot, vai saņemsim no pašvaldības bērna piedzimšanas pabalstu, ja bērns dzims šā gada septembrī?

A
atbild:
06. aprīlī, 2018
Linda Balode
LV portāls
Rīgas dome
Dzintra Āboliņa, Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja vietniece

Rīgas pašvaldības pabalsta apmērs ir 150 eiro par katru jaundzimušo bērnu. Pabalstu saņem viens no vecākiem.

Tiesības saņemt pabalstu ir Latvijas Republikas pilsoņiem, nepilsoņiem un ārzemniekiem, kuriem piešķirts personas kods un deklarētā pamata dzīvesvieta ne mazāk kā pēdējos 12 mēnešus pirms bērna piedzimšanas ir Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā.

Rīgas domes saistošajos noteikumos Nr. 147 “Par vienreizēju pabalstu ģimenei sakarā ar bērna piedzimšanu” ir aprakstīta kārtība, kā var saņemt šo pabalstu.

Lai to saņemtu, pabalsta pieprasītājs vēršas Rīgas pilsētas izpilddirekcijas Dzimtsarakstu nodaļā un, reģistrējot bērna piedzimšanu, uzrāda:

  • personu apliecinošu dokumentu;
  • ārstniecības iestādes izziņu, kas apliecina bērna dzimšanas faktu, un lūdz piešķirt pabalstu.

Savukārt, ja bērna piedzimšana reģistrēta citā Latvijas pilsētā, pagastā vai ārpus Latvijas, pabalsta pieprasītājs vēršas Rīgas Sociālajā dienestā, uzrādot:

  • personu apliecinošu dokumentu un bērna dzimšanas apliecību;
  • ārpus Latvijas dzimušiem bērniem dokumentu, kas apliecina bērna piedzimšanas fakta reģistrāciju, un tam pievienotu likumā noteiktajā kārtībā apliecinātu tulkojumu valsts valodā.

Par Jūsu situāciju iesakām papildus konsultēties Rīgas Sociālajā dienestā (kontaktinformāciju varat meklēt šeit).