Lasīšanai: 1 minūte

Valdes locekļa amata pildīšanas tiesību ierobežojumi

J
jautā:
20. martā, 2018
Natālija

Vai persona, kura iekļauta VID riska personu sarakstā sakarā ar to, ka uzlikts administratīvais sods, ir izslēgta no valdes locekļa amatā strādājošās SIA (darbojas 4 gadus), var turpināt ieņemt valdes locekļa amatu, jo ir vienīgais dibinātājs un īpašnieks/grāmatvedis? Paldies!

A
atbild:
28. augustā, 2018

Saskaņā ar Komerclikuma 223. panta 4. daļu attiecībā uz valdes locekļu pārstāvības tiesībām ir jāievēro ierobežojumi un liegumi, kas noteikti valdes locekļiem. Ja saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 23. panta 6. daļu kā administratīvā soda veids ir noteikts liegums ieņemt valdes locekļa amatu, tad šāda persona nav tiesīga ieņemt valdes locekļa amatu kapitālsabiedrībā. Faktam, ka minētā persona ir vienīgais dalībnieks un grāmatvedis, šajā gadījumā nav nozīmes.