Lasīšanai: 1 minūte

Darba likums nenosaka pienākumu piešķirt darbiniekam brīvdienu bērna izlaidumā

J
jautā:
15. martā, 2018
Ināra

Ja mana atvaļinājuma laikā iekrīt bērna izlaidums, sakiet, lūdzu, vai man pienākas papildu brīvdiena (resp., papildu atvaļinājuma diena)? Izlaidums 18.06., atvaļinājums no 18.06. līdz 18.07.

A
atbild:
27. martā, 2018
Lidija Dārziņa
LV portāls

Darba likums neparedz darba devējam pienākumu piešķirt papildu brīvdienu sakarā ar bērna izlaidumu.

Likuma 151. pantā vecākiem ir paredzēts papildatvaļinājums – viena vai trīs dienas, ja ir bērns vai bērni likumā noteiktajā vecumā.