Lasīšanai: 1 minūte

Dzīvoklis nepilngadīgai krustmeitai

J
jautā:
15. martā, 2018
Annija

Man ir nepilngadīga krustmeita. Vēlos iegādāties dzīvokli, oficiāli nokārtot to, ka krustmeitas vecāki maksā noteiktu mēneša summu (izpērk dzīvokli) un rezultātā dzīvoklis paliek uz krustmeitas vārda. Vai to ir iespējams izdarīt?

A
atbild:
23. maijā, 2018
Latvijas notārs
Arnis Krēgers, zvērināts notārs

Krustmeitas vecāki var nopirkt viņai dzīvokli, taču jāņem vērā – ja krustmeita ir nepilngadīga, vispirms būs jāsaņem bāriņtiesas piekrišana šādam pirkumam uz viņas vārda, un darījumu tādā gadījumā slēgs nepilngadīgās personas aizbildnis. Ja krustmeitai pašai naudas nav, krustmeitas vecāki var veikt pirkuma maksas samaksu viņas vietā, aizdodot viņai nepieciešamo naudas summu vai to dāvinot, un arī šādam darījumam būs iepriekš jāsaņem bāriņtiesas piekrišana. Zvērināts notārs palīdzēs Jums sagatavot visus abiem darījumiem nepieciešamos dokumentu projektus, kas būs nepieciešami vecākiem vai aizbildnim sarunā ar bāriņtiesu.