AMATU KONKURSI
LASĪT VĒLĀK ( 3 )
E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 14039
Lasīšanai: 3 minūtes

Lai iegūtu informāciju par bezdarbnieka pabalstu savā gadījumā, jāvēršas VSAA

J
jautā:
12. martā, 2018
Annija

Labdien. Vēlos precizēt jautājumu par bezdarbnieka pabalstu. Situācija ir sekojoša: Šobrīd esmu BKA, darba līgums ir beidzies BKA sākumā, jo tika slēgts uz laiku (terminēts līgums). BKA beidzas šomēnes – bērnam 1,6 gadi. Kādas ir manas iespējas saņemt bezdarbnieka pabalstu, kurš tiktu aprēķināts no veiktajām sociālajām iemaksām? Vai arī šis ir tas gadījums, kad saņemu valsts noteikto pabalstu 76,84 EUR apmērā? Paldies!

A
atbild:
14. martā, 2018
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Solvita Sukure, Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

Esot darba attiecībās, darba devējs Jums bija piešķīris bērna kopšanas atvaļinājumu. Ar dienu, kad tiek pārtrauktas darba attiecības, tiek pārtraukts arī bērna kopšanas atvaļinājums, bet piešķirto vecāku pabalstu, neatkarīgi no nodarbinātības fakta, turpina izmaksāt. Saņemot vecāku pabalstu un bērna kopšanas pabalstu līdz bērna 1,5 gada vecumam, valsts par Jums veic iemaksas, apdrošinot pensijai, invaliditātei, kā arī bezdarba gadījumam.

Bezdarbnieka pabalstam vidējo iemaksu algu aprēķina no pabalsta pieprasītāja iemaksu algas par 12 mēnešu periodu, šo periodu beidzot divus kalendāra mēnešus pirms mēneša, kurā iegūts bezdarbnieka statuss. Piemēram, ja bezdarbnieka statuss tiek iegūts 2018. gada martā, vidējo iemaksu algu bezdarbnieka pabalsta apmēra noteikšanai aprēķinās par 12 kalendāro mēnešu periodu no 2017. gada janvāra līdz 2017. gada decembrim.

Ja šajā 12 mēnešu periodā būsiet atradusies bērna kopšanas atvaļinājumā, grūtniecības un dzemdību atvaļinājumā un attiecīgās iemaksas šajā periodā darba devējs nebūs veicis (tās nebija jāveic), tad vidējo iemaksu algu aprēķinās par iepriekšējiem 12 mēnešiem pirms attiecīgā perioda, “atkāpjoties” līdz darba devēja pēdējai reģistrētajai iemaksu algai.

Savukārt, ja visā 12 mēnešu periodā, par kuru aprēķināma vidējā apdrošināšanas iemaksu alga, Jūs jau būsiet zaudējusi darba ņēmēja statusu un iemaksas bezdarba gadījumam būs veiktas no valsts budžeta līdzekļiem, tad bezdarbnieka pabalsta apmēru noteiks 60 procentu apmērā no bezdarbnieka pabalsta pieprasīšanas dienā spēkā esošā valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta divkārša apmēra.

Lai iegūtu informāciju par savām tiesībām uz bezdarbnieka pabalstu, Jums jāvēršas Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļā. To varat izdarīt arī elektroniski, saziņas iespējas VSAA mājaslapā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 16 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
NOVĒRTĒ PĀRMAIŅAS