Pabalstu slima bērna kopšanai nemaksā pēc darba attiecību izbeigšanas

J
jautā:
08. martā, 2018
Linda

Esmu darbā pieņemta uz darbinieka slimības laiku. Šajā laikā pašai saslima bērns, un ir bērna slimības lapa. Darbā atgriežas aizvietotais darbinieks, un mani atlaiž no darba ar aizbildinājumu – vai nu nāc darbā (slēdz slimības lapu) – piedāvāsim citu darbu, vai atlaižam. Protams, atlaida. Vai saņemšu slimības naudu par bērnu?

A
atbild:
22. martā, 2018
Lidija Dārziņa
LV portāls

Vecākam, ja slima bērna kopšanas dēļ viņš neierodas darbā un tādējādi zaudē algotā darbā gūstamos ienākumus, ārsts no bērna pirmās slimības dienas izsniedz darbnespējas lapu B ar cēloni “slima bērna kopšana” vai “slima bērna kopšana stacionārā”, pamatojoties uz kuru Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) piešķir un izmaksā slimības pabalstu:

  • no bērna slimības 1. dienas līdz 14. dienai, ja slimais bērns kopts mājās,
  • kā arī no 15. līdz 21. dienai, ja kādu perioda daļu bērns ir kopts stacionārā.

Slimības pabalstu nemaksā pēc tam, kad darba attiecības ir izbeigtas, proti, slimības pabalsts slima bērna kopšanai tiek piešķirts līdz dienai, kad pabalsta saņēmējs zaudē darba ņēmēja statusu.