Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Izdienas pensijas maksātājs ietur likumā noteikto IIN un neapliek minimumu

J
jautā:
01. martā, 2018
Agris

Labdien! Saņemu militārpersonas izdienas pensiju, kura nepārsniedz 1667 €, nestrādāju. Kāpēc pensijai tiek piemērota 23% IIN likme?

A
atbild:
06. martā, 2018
Lidija Dārziņa
LV portāls

Šogad pensijas izmaksātājs piemēro pensijas ienākumam progresīvo iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmi, kas jāmaksā no mēneša apliekamā ienākuma:

  1. 20%  – mēneša ienākumam līdz 1667 eiro;
  2. 23% – mēneša ienākuma daļai, kas pārsniedz 1667 eiro.

Pensionāra neapliekamais minimums jebkurai pensijai ir 250 eiro mēnesī (šogad).

Militārpersonas izdienas pensijas saņem Aizsardzības ministrijā. Par ieturēto nodokli un likmes piemērošanu Jums jālūdz paskaidrot pensijas izmaksātājam.