Veterinārās aptiekas licences pārreģistrācija

J
jautā:
16. septembrī, 2010
Mārīte Ivanāne
Man pieder veterinārā aptieka, kuras licence beidzas šā gada oktobrī. Vai tā ir jāpārreģistrē? Ja jā, tad kādā kārtībā?
A
atbild:
20. septembrī, 2010
Pārtikas un veterinārais dienests
Andra Sargūna, vecākā eksperte
Ja licencei ir beidzies termiņš, tā ir jāpārreģistrē. To dara saskaņā ar 23.03.2010. MK noteikumiem Nr. 293 „Veterinārās aptiekas darbības licencēšanas kārtība”.

Šo noteikumu 3. punktā ir aprakstītas visas veicamās darbības.

Lai saņemtu speciālo atļauju (licenci), aptiekas īpašnieks vai viņa pilnvarotais pārstāvis (iesnieguma iesniedzējs), Pārtikas un veterinārajā dienestā iesniedz:
  • 3.1. iesniegumu speciālās atļaujas (licences) saņemšanai (pielikums);
  • 3.2. personu apliecinoša dokumenta kopiju (uzrādot oriģinālu);
  • 3.3. par personu, kas ir atbildīga par veterināro zāļu izplatīšanu aptiekā:
    • 3.3.1. diploma kopiju, kas apliecina augstāko veterinārmedicīnisko vai augstāko farmaceitisko izglītību (uzrādot oriģinālu);
    • 3.3.2. Latvijas Veterinārārstu biedrības izsniegtu veterinārmedicīniskās prakses sertifikātu vai Latvijas Farmaceitu biedrības izsniegtu profesionālās kvalifikācijas atzīšanas apliecību, ja izglītība iegūta ārvalstīs;
  • 3.4. par personu, kas izgatavo veterinārās zāles (ja aptiekā izgatavo veterinārās zāles):
    • 3.4.1. diploma kopiju, kas apliecina augstāko farmaceitisko izglītību (uzrādot oriģinālu);
    • 3.4.2. Latvijas Farmaceitu biedrības izsniegtu profesionālās kvalifikācijas atzīšanas apliecību, ja izglītība iegūta ārvalstīs;
  • 3.5. dokumentu, kas apliecina valsts nodevas samaksu.
Iesnieguma veidlapa pieejama PVD mājaslapā internetā sadaļā „Veidlapas” (http://www.pvd.gov.lv/lat/lab_izvlne/veidlapas/).