Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Par mazāku nekustamā īpašuma nodokli

J
jautā:
13. februārī, 2018
Inga

Labdien! Uz 01.01.2018. dzīvoklī nebija deklarēta neviena persona. Aprēķinot nekustamā īpašuma nodokli, tika piemērota 1,5% likme. Ja martā dzīvoklī tiek deklarēta persona, vai nekustamā īpašuma nodoklis par 2018. gadu tiks pārrēķināts?

A
atbild:
21. februārī, 2018
Lidija Dārziņa
LV portāls

Nekustamā īpašuma nodokļa likmes sasaisti ar deklarēšanos nosaka daudzas pašvaldības. Lai dzīvokļa īpašumam piemērotu samazināto nodokļa likmi (0,2%–0,4%–0,6% likmi), saistošajos noteikumos tiek norādīts, ka dzīvoklī jābūt deklarētam vismaz vienam iedzīvotājam, kā arī konkrētajā adresē personai jābūt deklarētai taksācijas gada 1. janvārī plkst. 00.00.

Ja deklarējas īpašumā pēc 1. janvāra, samazināto likmi nepiemēro.