Atteikuma gadījumā iespējams uzsākt uzturlīdzekļu parāda piedziņu

J
jautā:
06. februārī, 2018
Marija

Labdien! Ar 2012. gada tiesas spriedumu no bērna tēva tika piedzīti meitai ikmēneša uzturlīdzekļi. Uzturlīdzekļu apmērs ir fiksēta summa, kura šobrīd neatbilst MK noteikumos Nr. 37 noteiktai minimālajai uzturlīdzekļu summai. Vērsos tiesā ar prasījumu grozīt uzturlīdzekļu apmēru un palielināt ikmēneša uzturlīdzekļus saskaņā ar MK noteikumiem Nr. 37. Gaidot jaunu tiesas spriedumu, bērna tēvs jau otro mēnesi pārtraucis maksāt uzturlīdzekļus. Ko darīt?

A
atbild:
28. februārī, 2018
Edīte Brikmane
LV portāls

Šajā situācijā joprojām ir spēkā 2012. gada tiesas spriedums par uzturlīdzekļu piedziņu. Tā kā tas netiek pildīts, bērna mātei ir tiesības izņemt izpildu rakstu tiesā, kurā 2012. gadā tika izskatīta uzturlīdzekļu piedziņas lieta, un nodot to zvērinātam tiesu izpildītājam piespiedu izpildei. Svarīgi atcerēties, ka, tiklīdz stāsies spēkā jaunais spriedums, par to obligāti jāinformē arī zvērināts tiesu izpildītājs, kurš būs uzsācis iepriekšējā sprieduma piespiedu izpildi. Tālākās darbības būs atkarīgas no tā, ko paredzēs jaunais tiesas nolēmums, proti, no kura brīža uzturlīdzekļi tiks piedzīti lielākā apmērā.